"Кандидатурата на ГЕРБ за президент ще бъде такава, че няма да има нужда от представяне, т.е. това ще бъде силен човек и много ярка публична фигура". Това заяви пред БНР Радомир Чолаков, депутат от ГЕРБ-СДС.
Той уточни, че бъдещият президент на България трябва да бъде човек, който да събира, а не да разпилява.
"Президентът Радев не знам какво ще остави, знам какво разпиля", посочи Чолаков.
По думите му ГЕРБ събират и са "държавническа котва" и в 46-ото Народно събрание.
"ГЕРБ пазеше България - от мигрантска криза, от финансови кризи. Държавата беше съхранена и предадена на 4-ти април на президента Румен Радев в добро състояние. Сега виждаме, че държавата се разпада по сектори", коментира той.
Чолаков сподели, че в кулоарите на парламента е говорил с много депутати от други парламентарни групи, които са изказали съжаление, че не са направили коалиция с ГЕРБ.
"Разумно правителство не го виждам без участието на ГЕРБ", заяви той.
"Виждаме много примери, в които тези, които слагаха много високо моралната летва пред ГЕРБ, не могат да я прескочат сами", заяви той.
Чолаков беше категоричен, че ГЕРБ ще настояват да получат отговор дали ще се броят разписките от машините за гласуване.
Депутатът от ГЕРБ-СДС коментира приетата от парламента актуализация на бюджета, като заяви, че най-важният въпрос, който трябва да бъде задаван е колко ще бъде дефицитът на държавата в края на годината.
"Ние предупреждавахме, че когато започне революция, идват мародерите. Тази актуализация беше вкарана под благовидното желание да се помогне на пенсионерите. Но покрай това, се вкараха и много други неща. Примерно за рекламна кампания за ваксинацията в медиите бяха предвидени 10 млн. лева. Нали разбирате какво е да похарчиш 10 млн. лева за медии в следващите 3 месеца. Слава богу тези 10 млн. лева бяха спрени с гласуване в пленарна зала. Служебното правителство беше поискало тези 10 млн. лева, а партиите го спряха", обясни Чолаков, като изказа мнение, че актуализацията се случва преди предизборната кампания за президентските и парламентарни избори.
Темата за промените в закони, свързани със съдебна реформа (преместване на Бюрото за защита на свидетели от главния прокурор към Министерството на правосъдието - б.р.), Радомир Чолаков обобщи с израза: "Искаме да направим нещо мръсно на Иван Гешев".
"Направете му нещо лошо на Гешев, но това е дребнаво, защото цялата тази съдебна реформа, за която говореха протестните партии, ще се изрази в това, че няма да махнем Гешев, а ще му вземем шофьора. Аз ще го подкрепя това с ясното съзнание, че нищо няма да произтече от това и с неприятно чувство, че могат да бъдат осветлени свидетели. Ако има такова нещо, то е ужасно", коментира той.
Това се случи Dnes, за важното през деня ни последвайте и в Google News Showcase.
Как Черна гора може да усложни и без това напрегнатите преговори за бюджета на ЕС
Shein разкрива в проектопроспекта си, че американските мита оказват натиск на печалбата
Формула 1 се връща в Малайзия заради войната в Близкия изток
Историята показва, че разпознаването на пазарните балони е почти невъзможно
Цените на какаото намаляват, но шоколадът ще остане скъп
Орчел от UniCredit вижда възможност за споразумение за поглъщането на Commerzbank
"Спартак" (Вн) спечели дербито срещу "Черно море" с 3:0
Малък самолет се вряза в жилище в Германия и уби двама души
Централна емисия
Централна емисия
3 зодии навлизат в нова силна ера от 27 юли 2026 г.
Спартак Вн триумфира в дерби №100 на Варна
Нова звезда на Милан вдигна сватба
Супер Дибала изведе Рома до нова победа в контрола
ПСЖ сложи космическа цена на Баркола
С два гола на Диуф в добавеното време Интер спечели 2:1
Световен шампион с Испания с тежко обвинение към аржентинците
Дневен хороскоп за 27 юли, понеделник
Седмичен хороскоп за 27 юли - 2 август 2026
Скандинавският интериор – минимализъм и топлина (практични идеи)
Поверия и обичаи за църковния празник на 27 юли
Знаци от вселената, че скоро ще срещнете нова любов
Бърза салата с кисело мляко и краставица
Ранното излагане на захар се свърза с повишен риск от депресия и тревожност по-късно в живота
Младите донорски яйцеклетки не компенсират напълно стареенето на матката
Ухапвания от насекоми през лятото при децата
Екипи на РЗИ ще активират мобилното приложение „еЗдраве“ в цялата страна
Мицетом – хронична инфекция, която постепенно разрушава тъканите
Експерти подготвят обновено клинично ръководство за лечение на рак на черния дроб
Димитър Стоянов: Не очакваме атака от Иран срещу България
Спартак спечели с 3:0 дербито на Варна
Продължава издирването на Ивана от Дупница две години след изчезването й
Голямо задръстване близо до Варна заради катастрофа
Радан Кънев с остра атака срещу кабинета на Румен Радев
Арсенал привлича 16-годишен футболист с български корени